שיווק ועוד פעם שיווק,זה הסוד.

עצמאי זה עסק לכל דבר ועניין, אין הבדל ממש בדרך להצלחה של חברה או עוסק, שניהם צריכים לשווק את העסק בכל הכח בכדי לכבוש את השוק.

חשוב להבין שהכללים להצלחה חלים על כל העסקים באופן שווה, כלומר, לכל עסק באותו התחום וכדומה אותו סיכוי בתאוריה להצליח, מה שמבדיל את ההצלחה שלהם זו דרך הניהול והמון דרך השיווק.

שיווק – עצמאי שרוצה לשווק את עסקו חייב קודם כל לבחון היטב איזה תחום או שירות הוא נותן.

אחר כך לאפיין את החזון של העסק ואיפה העסק יהיה בעוד שנה, בעוד 5 שנים ובעוד 10 שנים.

אחרי זה יש לבחון לאיזה קהל אתם  רוצים להגיע ולכוון את השיווק אליו, לאחר מכן לבחון האם השיווק לקהל הנ"ל תביא אותו עד ליעד שאותו הציב לעצמו.

אחרי טיפול בסעיפים למעלה ניתן להתחיל לבחור את דרך השיווק, מהלך זה הינו קריטי להצלחתו של העסק, אנא עשו זאת בקפידה תוך כדי עזרה מגורמים מקצועים.

במהלך השיווק יש לבחון היטב כל פעם איזה מהלך שיווקי תרם להכנסת כסף לחברה ואיזה נכשל, תמיד יש כישלונות החוכמה זה ללמוד מהם.

חשוב להתמיד לעשות את מה שעובד ולא את מה שחושבים שיעבוד.

תזכרו: מה שעובד מכניס כסף ואין מה לתקנו, בעוד מה שלא, מיותר ומבזבז כסף.

היום יש מגוון רב של אפשרויות וזה נהדר, מצד שני אנחנו נחשפים ליותר מידע מבעבר מה שהופך את הכל למאוס.

לכן, התמקדו בשיווק בערוצים הנכונים אשר יביאו לכם תוצאות ולא כאב בכיס.

שיווק אינו דבר זול ויש להערך לכך מראש מבחינה כספית ולשריין תקציב. הרבה עסקים פשוט זורמים ולא מתכננים את התקציב הכספי לשיווק ואחר כך לא מבינים למה נגמר הכסף ולמה אין לקוחות.

קחו בחשבון ששירות לקוחות זה בעצם סוג של שיווק, כלומר, מי שהתרשם מאד משירות כניראה יספר לחבריו, שיווק זה, הינו השיווק הטוב והיעיל ביותר.

הקפידו לשמור על איכות מוצרים שירות לקוחות וכדומה כל זאת יעזור לכם בשיווק מפה לאוזן.

בהצלחה.

 

 

בכבוד רב,

 

סמארטבי הנהלת חשבונות חכמה.