המוסד לביטוח לאומי קיים מקום המדינה ומטרתו היא לתת שירות ביטוחי לאזרחים במדינת ישראל.

 

בכדי לעשות זאת ביטוח לאומי גובה את כספו מכל אזרח דרך משכורתו (אחוז מסויים) ומעוסקים אחוז מסויים לפי הרווח שנתי.

 

בתמורה לכסף ביטוח לאומי מבטח את האזרח מבחינה כספית למקרה שמשהו יקרה באת העבודה או בדרך אליה.

במקרה של שכיר, נכון להיום הוא זכאי לאבטלה בניגוד לעצמאי.

 

חישוב ביטוח לאומי לעוסקים נעשה על ידי מדרגות הכנסה, די דומה למס הכנסה, את גובה התשלום לביטוח הלאומי  קובעים לפי הכנסה ממוצעת לחודש למשך השנה הקרובה.

 

גובה תשלום ביטוח לאומי החודשי אינו ניתן לשינוי כל חודש ולכן יש לחשוב היטב כמה לשלם.

להעלות את גובה התשלום החודשי זה קל אך להורידו יותר בעייתי, לכן חשוב מאד להיעזר בסמארטבי  המבינה את עסקיך ואת הרווח הצפוי השנתי.

 

חברת סמארטבי תאפשר לכם להבין בקלות ובמהירות את גובה התשלום הראוי, במידה ותרצו נפנה אותכם לרואה החשבון שיעזור לכם להבין בצורה פשוטה יותר מה נכון לכל עוסק לדווח לביטוח הלאומי כבר מההתחלה ולאורך השנה.

 

חישוב נכון של ביטוח לאומי חוסך לכם כאב תזרימי מצד אחד והוצאה וחסכון במס הכנסה מצד השני, לכן הדבר חשוב כל כך ויעזור לכם לנהל את עסקכם בצורה טובה יותר.

 

את התשלום לביטוח לאומי ניתן לעשות בכמה דרכים ,כולן פשוטות וקלות לביצוע, דרך שוברים ותשלומם בסניפי הדואר או דרך האתר אינטרנט על ידי סליקה של כ"א, כמובן שניתן לעשות הו"ק.

 

בפתיחת תיק חדש בביטוח לאומי, יש תופעה אחת שיש לשים אליה לב, כאשר נפתח תיק בביטוח לאומי לעצמאי, ביטוח לאומי עושה בדיקה האם הנישום שילם כראוי לביטוח לאומי הבדיקה היא מגיל 18 של הנישום  ועד פתיחת התיק לאותו הנישום.

במידה ויש חוסר בתשלום ביטוח לאומי? יוציא ביטוח לאומי דרישת חוב לנישום לתשלום מיידי, את החוב יש לשלם בהקדם.

 

 

בכבוד רב,

 

סמארטבי הנהלת חשבונות חכמה.